Stavba krbu? Kdy vybírat krb a co je důležité vědět!

Krb je praktický, ekonomický, ale také působí blahodárně nejen na naše zdraví, ale i psychiku. Abychom si vybrali do domu „ten“ správný krb, je potřeba vědět některé důležité věci.

Kdy začít přemýšlet o krbu

Nejlepší a nejideálnější doba je hned na začátku vašeho projektu, jedná-li se o novostavbu. V ten moment je dobré přijít na první konzultaci, kde si můžeme vyspecifikovat daná kritéria a požadavky na váš krb dle technických možností vašeho projektu. V tomto čase se dá lecco změnit.

Pokud děláte rekonstrukci domu, je dobré se na nás také obrátit v úplných začátcích. Stavbu krbu naplánujeme tak, aby ideálně navazovala na další práce v domě.

Co je důležité vědět

Jako první otázku, kterou byste si měli položit, k jakému účelu bude krb sloužit. Protože existuje spoustu druhů krbových vložek, měli byste vědět, zda-li krb bude sloužit jako primární zdroj tepla či sekundární zdroj.

Dalším kritériem je, jak velká plocha bude vytápěna, jaké jsou technické možnosti domu a technické řešení stavby (jak bude řešen externí přívod vzduchu, kde bude umístěn atd.).

Důležitým bodem je komín. Zda-li bude komín zděný či nerezový, jaký bude průměr komína atd. ( více o komínech v článku ).

Nedílnou součástí je, jak bude krb vypadat. Krb je a bude ozdobou každého interiéru, proto mějte na paměti, že krb musí být nejen funkční, ale i esteticky líbivý.

S výběrem a poradenstvím máme dlouholeté zkušenosti. Vymyslíme, naprojektujeme a postavíme takový krb, který Vám bude sloužit dlouhá léta a stane se součástí vašeho domu.


21 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše