Jak správně topit v krbu – co bychom měli vědět

Pořídili jste si krb nebo kamna a potřebujete poradit, jak správně topit, aby Vám krb sloužil dlouhá léta a neponičil se? Výborně, jste na správné adrese. Pojďme si říct několik kroků, aby vše fungovalo, jak má.

Jedním z důležitých bodů je správný výběr dřeva. Dřevo musí být suché a volte nejlépe tvrdší dřeviny. Mezi takové patří dub, buk, habr, ale zvolit můžete i dřevo z ovocných stromů. Tvrdší dřevo má větší výhřevnost a neshoří tak rychle, jak dřevo měkké. Vlhké dřevo zanese krb i komín, více dehtuje a produkuje větší kouřivost.

Před novým zátopem je potřeba krb vyčistit. Vybereme popel z popelníku pomocí vysavače nebo ručně. Vůbec ovšem nevadí, když na dně krbu malá vrstva popelu zůstane, jelikož se tím chrání dno krbové vložky od přímého kontaktu s krbem.

Topte středně velkými poleny, které dokážete do krbu vyskládat tak, aby mezi nimi byl dostatek prostoru pro vzduch. Oheň potřebuje kyslík, což…..Při podpalu začněte tak, že dvě menší polena položíte na dno topeniště a na ně umístíte podpalovač, aby se k němu zespodu dostal vzduch. Poté vyskládejte třísky či další menší polena a můžete se pustit do zatápění.

Při zatápění nezapomeňte otevřít primární přívod vzduchu naplno, ať má oheň dostatek kyslíku pro zážeh. Pokud má krb zabudovanou klapku externího vzduchu či klapku komínu, ujistěte se, že je taktéž otevřená. Na začátku topení si můžeme pomoci pootevřenými dvířky, abychom zajistili pořádný tah. Jak uslyšíte příjemný zvuk praskání dřeva, máte vyhráno 😊. Nyní již stačí vzduch zregulovat tak, aby byla intenzita hoření ideální. O optimálním hoření pro Vás chystáme další článek na našem blogu.Správu blogu jsme se pro vás snažili udělat co nejpohodlnější a nejrychlejší!









Blog a příspěvky můžete spravovat přímo ze stránek. Stačí se jen přihlásit pod Wix účtem.






Nyní jste připraveni psát, upravovat a spravovat příspěvky. Stačí kliknout na Vytvořit příspěvek a poté na Zveřejnit. A je to. Příspěvek je zveřejněn a návštěvníci jej mohou vidět. Navíc můžete také spravovat všechny komentáře k příspěvku – podívejte se, co lidé říkají, co se jim líbí nebo můžete komentáře mazat atd. Pokud právě píšete příspěvek a chcete se k němu vrátit později, můžete si jej uložit jako koncept. Zveřejnit jej můžete kdykoliv, stačí přejít do záložky Můj profil > Koncepty.


15 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše